• Školská jedáleň, Hviezdoslavova1 Lipany  je zariadenie, ktoré pripravuje stravu  pre deti MŠ-Nám.sv. Martina 80, žiakov ZŠ- Hviezdoslavova 1 a zamestnancov MŠ a ZŠ.

Strava je pripravovaná na základe jedálneho lístka, ktorý je zostavovaný podľa:

• hygienických požiadaviek
        • zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov
        • odporúčaných výživových dávok
        • materiálno – spotrebných noriem
        • finančného limitu na nákup potravín
        • zásad HACCP

Štruktúra jedálneho lístka počas piatich stravovacích dní je nasledovná:

• jedno hlavné múčne jedlo
        • dve hlavné mäsové jedlá
        • jedno hlavné jedlo so zníženou dávkou mäsa s nadstavením / ryža, žemľa, ovsené vločky/
        • jedno hlavné zeleninové alebo odľahčujúce jedlo

Spôsob úhrady stravného:

• šekom, alebo prevodom na účet
        • IBAN: SK54 0200 0000 0016 5119 4958
        • variabilný symbol: 123

Prosíme pri platbách prevodom uviesť meno a triedu žiaka v poznámke pre príjemcu, aby boli platby správne priradené. Žiak odoberá stravu prideleným čipom.

Odhlasovanie zo stravy sa prevádza deň vopred do 14.00 na telefónom čísle 051/4572313., alebo elektronicky cez www.eskoly.sk (každý žiak má vygenerované prihlasovacie meno a heslo. V prípade choroby je potrebné 1. deň prísť po obed obedárom a ostatné dni riadne odhlásiť.

Naša školská jedáleň sa zapojila do projektu:

ŠKOLSKÉ OVOCIE, ktoré je podporované vládou SR a EÚ

• ide o podávanie 100% jablkovej a jablko – mrkvovej šťavy bez pridania cukru konzervačných látok.

DANONE  - MLIEČNA ŠKOLSKÁ LIGA

• snahou projektu je podporiť spotrebu mliečnych výrobkov u detí. Ich pravidelnou spotrebou dodať detskému organizmu potrebné látky na vývoj svalovej hmoty, pre stavbu kostí a chrupu, pre normálny rast a odolnosť proti infekciám.

Garantom projektu je MŠ SR a ÚVZ SR.

KONTAKT:

mail: jedalen.zshv@gmail.com                            telefon: 051/4572313