• Naši recitátori boli v okresnom kole úspešní

Jubilejný 70. ročník okresného kola Hviezdoslavovho Kubína v umeleckom prednese poézie a prózy detí základných škôl sa slávnostne prvýkrát konal v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Sabinove v piatok 22.3. Stretli sa tu najlepší recitátori zo základných škôl Sabinovského okresu a súťažili v trochu kategóriách. Naši žiaci vynaloženú snahu a prípravu premenili na krásne výsledky.

• Marec - mesiac knihy

Knihy sú bránou do sveta poznania. “

Mesiac marec je venovaný knihám, a to na počesť Mateja Hrebendu, ktorý zbieral, budoval a rozširoval knižnice. Pri svojej slepote videl oveľa viac ako mnohí cez veľké okuliare. Knihy videl srdcom, nie očami. A jeho život začal i skončil práve v marci.

Knižnica je múdry dom, vela knižiek býva v ňom. Všetky svoje miesto majú, z poličiek sa usmievajú.”

• Deň knihy

Naša škola sa v stredu 27.3. premenila pre žiakov 1. stupňa na magické miesto plné príbehov, fantázie a tvorivosti. V tento deň sme oslavovali Deň knihy a pre tento rok sme si zvolili tému Medovníkový domček.

Deň začal prečítaním rozprávky Janko a Marienka, v ktorej hlavné postavy objavia zázračný medovníkový domček v hlbokom lese. Tento príbeh zasadil tón pre celodenné aktivity, ktoré boli nielen vzdelávacie, ale aj veľmi zábavné.

• Deň vody

Voda nás sprevádza počas celého nášho života, je všade okolo nás, v každom živom organizme. Berieme ju ako samozrejmosť, ale je to vzácny prírodný zdroj, ktorý treba chrániť. Jej nezabudnuteľné miesto v kolobehu nášho života, si pripomíname každoročne 22.marca.

Žiaci našej školy si tento deň pripomenuli, aká je voda dôležitá, nielen pre nás, ale aj pre planétu Zem. Deň vody sme si na našej škole spestrili rôznymi aktivitami, ktoré smerovali k podpore informovanosti žiakov o význame pitnej vody. Do vodných aktivít bola zapojená celá škola. Deň sme začali ochutnávkou pitnej vody pri vstupe do školy. Žiaci a pani učiteľky sa obliekli do rôznych odtieňov modrej farby. Vyrábali sa rôzne náučné plagáty. V každom vyučovacom predmete boli aktivity zamerané na tému Vody. Veríme, že aj tieto hodiny prispeli k hlbšiemu poznaniu faktov o najvzácnejšej tekutine a prejaví sa to aj v konkrétnych skutk