• Školská jedáleň, Hviezdoslavova1 Lipany  je zariadenie, ktoré pripravuje stravu  pre deti MŠ-Nám.sv. Martina 80, žiakov ZŠ- Hviezdoslavova 1 a zamestnancov MŠ a ZŠ a SMŠ Lienka Sabinov.

Strava je pripravovaná na základe jedálneho lístka, ktorý je zostavovaný podľa:

• hygienických požiadaviek
        • zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov
        • odporúčaných výživových dávok
        • materiálno – spotrebných noriem
        • finančného limitu na nákup potravín
        • zásad HACCP

Štruktúra jedálneho lístka počas piatich stravovacích dní je nasledovná:

• jedno hlavné múčne jedlo
        • dve hlavné mäsové jedlá
        • jedno hlavné jedlo so zníženou dávkou mäsa s nadstavením / ryža, žemľa, ovsené vločky/
        • jedno hlavné zeleninové alebo odľahčujúce jedlo

Odhlasovanie zo stravy sa prevádza deň vopred na telefónom čísle 051/4572313. V prípade choroby je potrebné 1. deň prísť po obed obedárom a ostatné dni riadne odhlásiť.

Naša školská jedáleň sa zapojila do projektu:

ŠKOLSKÉ OVOCIE, ktoré je podporované vládou SR a EÚ

• ide o podávanie 100% jablkovej a jablko – mrkvovej šťavy bez pridania cukru a konzervačných látok.

DANONE  - MLIEČNA ŠKOLSKÁ LIGA, snahou projektu je podporiť spotrebu mliečnych výrobkov u detí. Ich pravidelnou spotrebou dodať detskému organizmu potrebné látky na vývoj svalovej hmoty, pre stavbu kostí a chrupu, pre normálny rast a odolnosť proti infekciám.

Garantom projektu je MŠ SR a ÚVZ SR.

KONTAKT:

jedalen.zshv@gmail.com