• Deň vody

Voda nás sprevádza počas celého nášho života, je všade okolo nás, v každom živom organizme. Berieme ju ako samozrejmosť, ale je to vzácny prírodný zdroj, ktorý treba chrániť. Jej nezabudnuteľné miesto v kolobehu nášho života, si pripomíname každoročne 22.marca.

Žiaci našej školy si tento deň pripomenuli, aká je voda dôležitá, nielen pre nás, ale aj pre planétu Zem. Deň vody sme si na našej škole spestrili rôznymi aktivitami, ktoré smerovali k podpore informovanosti žiakov o význame pitnej vody. Do vodných aktivít bola zapojená celá škola. Deň sme začali ochutnávkou pitnej vody pri vstupe do školy. Žiaci a pani učiteľky sa obliekli do rôznych odtieňov modrej farby. Vyrábali sa rôzne náučné plagáty. V každom vyučovacom predmete boli aktivity zamerané na tému Vody. Veríme, že aj tieto hodiny prispeli k hlbšiemu poznaniu faktov o najvzácnejšej tekutine a prejaví sa to aj v konkrétnych skutk

• Veľkonočná tvorivosť, ktorá spája generácie

Veľkonočné sviatky sú obdobím plným tradícií. Sú aj príležitosťou, ako svoju kreativitu a dobré srdce zdieľať s tými, ktorí to potrebujú. A práve to sa odohralo v Charitnom dome v Lipanoch, kde sa konali tvorivé veľkonočné aktivity, ktoré priniesli radosť a úsmev na tváre nielen deťom, ale aj starším obyvateľom Charitného domova.

• Korčuliarsky kurz

V dňoch 5. - 23. februára sa žiaci 1. - 3. ročníka zúčastnili korčuliarskeho kurzu na zimnom štadióne v Lipanoch. Žiaci sa pod vedením trénera Mgr. Kamila Zagrapana a triednych učiteľov pustili do sveta korčuľovania s nadšením a odhodlaním naučiť sa nové zručnosti.

Jedným z hlavných cieľov kurzu bolo nielen naučiť deti korčuľovať, ale aj zdôrazniť dôležitosť bezpečnosti a rešpektu voči ostatným korčuliarom na ľade. Počas piatich dní sa postupne zdokonaľovali v ovládaní korčúľ a svojich schopností na novú úroveň.

• Čítajme si

V dňoch od 18. marca do 22. marca sa aj naša škola zapojila do celoslovenského podujatia Čítajme si 2024, ktoré organizuje Linka detskej istoty. Ide o celoslovenský čitateľský maratón, ktorého cieľom je pritiahnuť k čítaniu viac detí a poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

Prihlásení žiaci si v školskej knižnici prečítali ukážky z literárnych diel, a tak sa pripojili k tejto aktivite získať množstvo informácií, inšpirácií a vedomostí. Malou odmenou im bola záložka do knihy.

• Vyhodnotenie  mestskej súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe
            • Vyhodnotenie mestskej súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe

V tomto školskom roku sa uskutočnil 24. ročník mestskej súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe. Naši žiaci pod vedením pedagógov dosiahli pekné výsledky:

1. kategória (1. – 4. ročník)

poézia

1. miesto: Dávid Petrík, pripravovala Mgr. Smolková

2. miesto: Maxim Laborecký, pripravovala Mgr. Smolková

• Beseda so spisovateľkou

Spisovateľ je človekom, ktorý vytvára svety z ničoho, kto dáva život postavám a dáva nám možnosť cestovať do rôznych časov a miest.

Dňa 6.3.2024 sa v Mestskej galérii v Lipanoch uskutočnila beseda so spisovateľkou, vydavateľkou a autorkou projektu MAPOVANIE SLOVENSKÉHO BOHATSTVA Lenkou Šingovskou.