• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!
    • Milí rodičia, pripravili sme pre Vás ďalšiu službu. Ak budete potrebovať potvrdenie o návšteve školy pre Vaše dieťa, nemusíte navštíviť školu, ale z domu po prihlásení sa na našu web stránku si potrebné potvrdenie vytlačíte sami. Na potvrdení má každé dieťa jedinečný QR kód. Postup ako si rodič vytlačí potvrdenie uvádzame nižšie - čítaj viac

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

14. 3. 2024

Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese. V prednese poézie a prózy je otvorená v piatich kategóriách pre všetkých záujemcov od školského po seniorský vek a v dvoch vekových kategóriách pre recitačné kolektívy a divadlá poézie. Hviezdoslavov Kubín bude mať tento rok sedemdesiate jubileum. Školské kolo  súťaže sa u nás konalo v dňoch 7. a 11.3.2024, zúčastnilo ho spolu 46 žiakov. Žiaci sa umiestnili vo svojich vekových  kategóriách takto:

I. kategória (2. – 4. ročník)

Poézia

1. miesto – Petronela Varcholová 4.B

2. miesto – Mária Kovaľová 2.B, Veronika Dudová 2.A

3. miesto – Adam Brincko 4.

1. miesto  - Chiara Blašková 4.B

2. miesto – Liliana Dancáková 2.A

3. miesto – Adela Bujňáková 4.A

II. kategória (5. - 6. ročník)

Poézia:

1. Salome Stričová 5.A
            2. Tamara Vološinová 5.A
            3. Viktória Leškovská 5.A

1. Richard Varga 5.A
            2. Elena Karabašová 5.A
            3. Vanesa Bujňačková 5.A

III.kategória (7. - 9. ročník)

Poézia

1. Eliška Bujňáková 7.A
            2. Liliana Molčanová 7.A
            3. Ema Ševčíková 8.A

1. Matej Molčan 7.A
            2. Alexandra Molčanová 9.B
            3. Paulína Molčanová 8.A

Do okresného kola postupujú víťazi jednotlivých kategórií. Všetkým držíme palce.

• Týždeň slovenských knižníc

13. 3. 2024

Slovenská asociácia knižníc vyhlásilia 25. ročník  celoslovenského podujatia TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC v dňoch od  4. do 10. marca 2024 pod spoločným mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH.

Cieľom je poukázať na to, že slovenské knižnice kráčajú so súčasným vyspelým svetom a kniha nám pomáha snívať, predstavovať si a rozvíjať fantáziu.

Práve pri tejto príležitosti  žiaci 5.A triedy navštívili Mestskú knižnicu v Lipanoch. Oboznámili sa s postupom vyhľadávania knižných titulov, rozdelením kníh podľa oblastí spoločenského, vedeckého, kultúrneho života a s možnosťami zapožičania kníh a časopisov. V týchto dňoch sa mohli bezplatne registrovať na kalendárny rok 2024.

Preto nielen tento týždeň, ale všetky dni si pripomeňme, že knižky a priatelia dokážu zmeniť tento svet na nádherné miesto.”

Mgr. Lenka Vargová

Nedeľa 28. 4. 2024