• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!
    • Milí rodičia, pripravili sme pre Vás ďalšiu službu. Ak budete potrebovať potvrdenie o návšteve školy pre Vaše dieťa, nemusíte navštíviť školu, ale z domu po prihlásení sa na našu web stránku si potrebné potvrdenie vytlačíte sami. Na potvrdení má každé dieťa jedinečný QR kód. Postup ako si rodič vytlačí potvrdenie uvádzame nižšie - čítaj viac

• Novinky

• Najnovšie výsledky rebríčka najlepších základných škôl podľa organizácie INEKO

27. 2. 2024

Včera 26.2.2024 boli zverejnené rebríčky najlepších základných škôl na Slovensku podľa organizácie

INEKO. Čo nás najviac potešilo je fakt, že naša Hviezdička sa stala najväčším skokanom rebríčka,

keďže sa z vlaňajšieho 630. miesta posunula na 282. pozíciu. V celkovom hodnotení v Prešovskom

kraji sme sa umiestnili na 31. mieste. Tu sa odráža práca našich učiteľov a  šikovnosť našich deti. Ešte

väčšie potešenie pre mňa ako dlhoročnú učiteľku matematiky je, že naši minuloroční deviataci sa

v rámci Slovenska prebojovali so 66 percentnou úspešnosťou na 131. miesto v Testovaní 9 z

predmetu matematika. Aj keď ste už stredoškoláci, ďakujem vám za ten pocit, že sme to zvládli oveľa

lepšie ako mnohé prominentné základné školy na Slovensku. Bolo mi cťou vás učiť a verím, že sa

mojim kolegom a našim žiakom bude takto dariť aj naďalej.

Ing. Jana Straková

• Základné informácie k testovaniu T9 2024

26. 2. 2024

Testovanie T9 2024 sa uskutoční  20. marca 2024 (streda). Testovania sa zúčastnia žiaci 9. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Cieľom testovania je získať objektívne informácie pri výstupe z druhého stupňa ZŠ (ISCED 2). Žiaci budú testovaní z predmetov MatematikaSlovenský jazyk a literatúra. Počet testovaných úloh  je 30 z matematiky a 30 zo slovenského jazyka a literatúry. Čistý čas, ktorý  budú mať žiaci na vypracovanie  testov je 90 minút z matematiky a 70 minút zo slovenského jazyka. Povolené sú, okrem pera, ktoré píše namodro, aj kalkulačky a rysovacie pomôcky. Zakázané sú mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Náhradný termín pre žiakov, ktorí sa z objektívnych príčin nemohli zúčastniť riadneho testovania, je 4. apríl 2024 (štvrtok) v mieste, ktoré určí Regionálny úrad školskej správy.

Výsledky Testovania T9 2024 budú zaslané na školy  elektronickou formou do 19. apríla 2024, výsledkové listiny žiakov a škôl do 10. mája 2024.

Bližšie informácie o testovaní sú zverejnené na stránke https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9 . Na stránke sa nachádzajú aj testy z Matematiky a Slovenského jazyka a literatúry a kľúče správnych odpovedí z minuloročných testovaní deviatakov. V dokumente Základné informácie k celoslovenskému testovaniu žiakov 9. ročníka je zverejnený presný harmonogram testovania T9 2024. V dokumentoch na stiahnutie sú k dispozícii aj špecifikácie testov z obidvoch testovaných predmetov.

Mgr. Anton Klenotič, koordinátor testovania T9 2024

Nedeľa 28. 4. 2024