• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!
    • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
    • Milí rodičia, pripravili sme pre Vás ďalšiu službu. Ak budete potrebovať potvrdenie o návšteve školy pre Vaše dieťa, nemusíte navštíviť školu, ale z domu po prihlásení sa na našu web stránku si potrebné potvrdenie vytlačíte sami. Na potvrdení má každé dieťa jedinečný QR kód. Postup ako si rodič vytlačí potvrdenie uvádzame nižšie - čítaj viac

• Novinky

• Tretie miesto v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

1. 5. 2024

V utorok 30. apríla  sa  v novej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove  konalo krajské kolo 70. ročníka postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých Hviezdoslavov Kubín. Náš žiak Richard Varga (5.A), ktorý v kategórii próza získal 1. miesto v okresnom kole, reprezentoval našu školu, mesto i okres.

Porota spomedzi 13 súťažiacich  vyhodnotila jeho výber a  prednes prózy v II. kategórii ako tretí najlepší a Riško tak získal krásne 3. miesto.

Srdečne blahoželáme jemu i pani učiteľke Mgr. Lenke Vargovej, ktorá ho pripravovala.

Mgr. Alena Jarošová

• Super florbal pohár žiakov a žiačok

30. 4. 2024

V dňoch 18 – 19.4. sme zorganizovali okresné kolo Super florbal pohár žiakov a žiačok za okres Sabinov, kde svoje zručnosti predviedli aj naši žiaci zo Základnej školy Hviezdoslavova 1 v Lipanoch. Zúčastnilo sa ho viac ako 110 chlapcov a viac ako 85 dievčat z desiatich škôl z okresu Sabinov. Naša účasť bola veľkou skúsenosťou a príležitosťou ukázať svoje schopnosti pred širokým publikom. Chlapci a dievčatá predviedli vynikajúce výkony a zaslúžene obsadili 1. miesto. Výhra im zaručila postup na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v máji v Prešove. Poďakovanie patrí našim žiakom a žiačkam za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa ďalších úspechov.

Mgr. Kamil Zagrapan

• McDonald´s Cup

29. 4. 2024

Tri dni futbalových bojov. Od stredy do piatku sa na ZŠ  Komenského 113 v Lipianoch  konali  okresné kolá futbalových  súťaží  McDonald´s Cup žiakov a žiačok 1. stupňa, zápolenia chlapcov a dievčat 5. a 6. ročníka ZŠ - školského pohára SFZ. Spolu 24 zúčastnených družstiev samo o sebe hovorí o záujme detí o futbal. Naše decká sa v týchto zápoleniach nestratili. Najmladšie "kinderká" obsadili celkovo 7. miesto, chlapci 6. ročníka 10. miesto. Najväčšiu radosť nám ale spravili dnes naše šiestačky, ktoré obsadili celkovo 2. miesto a stali sa zaslúžene vicemajstrami okresu Sabinov !

Týmto sa chceme poďakovať našim žiakom a organizátorovi súťaží  ZŠ Komenského 113 za turnaje na vysokej úrovni.  Sme školy jedného mesta !